Ciele projektu

Košice

Ciele a cieľové skupiny projektu

"Veda v akcii" je projekt, ktorý sa bude realizovať v rámci vyučovacích predmetov: fyzika, chémia, geografia a biológia. Žiaci Základnej školy na Staničnej ulici v Košiciach sa rozhodli spopularizovať vyučovanie prírodovedných predmetov s dôrazom na zážitkové a projektové vyučovanie. Časť vyučovania sa presunie zo školy do prírody a na vedecké pracoviská, pričom sa využije prepojenie všetkých prírodovedných predmetov. Počas exkurzií budú žiaci pracovať s turistickým GPS prístrojom, a tak sa zdokonalia v čítaní digitálnych máp, orientovať v teréne, ale aj merať fyzikálne a chemické veličiny - teplotu, tlak, hlučnosť, pH a vytvárať digitálny herbár rastlín. Všetky tieto údaje spracujú v laboratórnych prácach a powerpointových prezentáciach, ktoré budú prezentovať svojim spolužiakom, rodičom na školskej prírodovedeckej konferencií. Projekt ponúka učiteľom inovačné metódy na dosiahnutie cieľa, ktorým je prelomenie začarovaného kruhu pasívneho učenia sa. Tento model vzdelávania odburáva stereotypné a zastaralé spôsoby vyučovania. Otvára nové možnosti uplatnenia sa pre žiakov, a tým sa zvyšuje ich šance na úspech nielen doma, ale aj v zahraničí.