Ciele projektu

Košice

Aktivita č. 1: Týždeň prírodovedných predmetov

Cieľom tejto aktivity bude sprístupniť informácie a vedomosti z prírodovedných predmetov hravou formou. Na vyučovacích hodinách fyziky a chémie si žiaci 6. až 9. ročníka pripravia jednouché pokusy z bežného života, ktoré budú vysvetľovať svojim mladším spolužiakom - formou žiaci učia žiakov. Na hodinách geografie a biológie si pripravia prezentácie a zaujímavosti o miestach, ktoré v rámci nasledujúcej aktivity navštívia. Tie budú prezentovať spolužiakom, žiakom 1.-7 ročníka s cieľom vzbudiť záujem o štúdium prírodovedných predmetov. V rámci tohto týždňa sa uskutočnia popularizačné prednášky s vysokoškolskými učiteľmi na Katedre geografie, fyziky, chémie a biológie PF UPJŠ v Košiciach.

Obdobie: marec 2013

Aktivita č. 2: Učme sa v prírode

Cieľom aktivity budú priame merania a pozorovania prírodných javov v prírode. Uskutočnia sa exkurzie na Lomnické sedlo, vodnú nádrž Starina a do Jasovskej jaskyne. Žiaci budú merať fyzikálne a chemické veličiny - tlak vzduchu, teplotu ovzdušia a vody, hlučnosť prostredia, vlhkosť ovzdušia, UV žiarenie, pH vody ,pH pôdy z navštívených miest. Priamo v teréne sa naučia využívať GPS- formu geochachingu, pracovať s mapou, buzolou, spoznávať miestnu krajinu, jej rastlinstvo, živočíšstvo, horninové zloženie.

Obdobie: apríl 2013

Aktivita č. 3: Čo sme zistili?

V priebehu dvoch týždňov budú žiaci spracovávať na vyučovacích hodinách získané údaje z exkurzií - vypracovanie laboratórnych prác, prezentácií, plagátov, pracovných listov, máp, posterov a získané výsledky porovnajú s hodnotami uvedenými na internete a v iných médiách.

Obdobie: máj 2013

Aktivita č. 4: Prezentujme sa - školská prírodovedecká konferencia

Žiaci svoje výsledky budú prezentovať na konferencii pripravenej pre všetkých žiakov školy a prizvaných rodičov. Plagáty a postery budú v ďalších týždňoch súčasťou násteniek a poslúžia ako motivácia pre ostatných spolužiakov pre štúdium prírodovedných predmetov.

Obdobie: jún 2013